0905 586 917 info@belladent.sk
   Bc. Martina Kayserová, Dentálna hygienička
   24 Jún 2018
   Milí čitatelia, dnes som sa rozhodla opísať vám ako prebieha dentálna hygiena v našom Belladente. Hlavne preto, že možno niektorí z Vás majú z tohto ošetrenia strach a nevidia v ňom význam a práve tým z Vás, by som rada priblížila ako to asi vyzerá, keď sa zveríte do mojich rúk.

   1. Prvý kontakt

   V prvom rade sa Vám predstavím, aby ste vedeli, s kým máte dočinenia :-). Pri prvej návšteve Vám dám vyplniť dotazník obsahujúci základné otázky ohľadom Vášho zdravotného stavu, nakoľko tieto informácie sú pre mňa pri každom ošetrení veľmi dôležité. Po jeho prečítaní a vypísaní Vás usadím do kresla a ako prvé sa pozriem v akom stave Vaše zuby sú, či máte zubný kameň, zápal ďasien, kazy či iné problémy. Po tomto prvotnom vyšetrení prejdem priamo k samotnému ošetreniu.

    

   2. Odstránenie zubného kameňa

   Najskôr odstránenie zubného kameňa. V 99% prípadov je úplne dostačujúce jeho odstraňovanie pomocou ručných nástrojov, v tom zvyšnom jednom percente použijem ultrazvukový prístroj. Ten prichádza na rad v prípade, že nánosy zubného kameňa sú výraznejšie, prípadne vtedy, ak je kameň na zuboch príliš dlhú dobu a teda je voči odstráneniu klasickými „kyretami“ odolný. Po dôkladnom odstránení všetkých nánosov zubného kameňa Vám vyčistím všetky medzizubné priestory dentálnou niťou a medzizubnými kefkami. Týmito krokmi dosiahneme to, že na Vašich zuboch nezostanú nežiaduce nánosy, ktoré môžu spôsobovať ďalšie nepríjemnosti ako je napríklad odhaľovanie krčkov (zubný kameň zasahujúci na ďasno spôsobuje ich ústup, tzv. odhalené krčky), parodontitída, zápal ďasien a pod.

   Chrup pacienta s výraznými nánosmi zubného kameňa a následne po ich dôkladnom odstránení.

   3. Pieskovanie (AIR-flow)

   Následne, podľa Vami zvoleného balíčka v našej ponuke prechádzam k ďalšiemu kroku. Pri väčšine ošetrení je to pieskovanie. Veľa ľudí si myslí, že tento druh ošetrenia ničí sklovinu, no nie je to vôbec pravda. Ide o jednoduché, bezbolestné odstránenie pigmentov a povlakov z povrchu zubov, ktoré funguje na báze voda+prášok+vzduch. Jemnými krúživými pohybmi Vám pod tlakom striekam na zuby zmes prášku a vlažnej vody, pričom všetko zároveň aj odsávam.

   Odstránenie pigmentov zo zubov pomocou pieskovania (AIR-flow).

   „Počas celého trvania ošetrenia s Vami komunikujem a snažím sa tak zabezpečiť čo najpríjemnejší a najpohodlnejší priebeh dentálnej hygieny.“

   Po vypieskovaní posledného zuba prejdem k lešteniu, v preklade, všetky zuby Vám ešte precízne vyleštím rotačnou kefkou s leštiacou pastou. Po dokončení tejto časti ošetrenia budete mať zuby dokonale hladké a čisté a usadzovanie nových pigmentov bude hladkosťou povrchu zuba výrazne eliminované.

   4. Inštruktáž

   Nakoniec, každému z Vás individuálne vysvetlím a názorne ukážem ako a akými pomôckami by ste si mali zuby čistiť, aby boli dokonale zdravé a čisté. V podstate ide iba o krátku konverzáciu, pri ktorej Vám podám informácie potrebné na udržanie si bezproblémového zdravotného stavu v celých ústach. Samozrejmosťou sú aj odpovede na všetky Vaše otázky, či dotazy v oblasti dentálnej hygieny, či všeobecne zubov.

    

   Počas celého trvania ošetrenia s Vami komunikujem a snažím sa tak zabezpečiť čo najpríjemnejší a najpohodlnejší priebeh dentálnej hygieny. Pokiaľ pocítite čo i len najmenšiu bolesť, neváhajte ma o tom informovať. Mojim cieľom totižto je, aby ste z našej ambulancie odchádzali spokojní a aby ste sa na ďalšiu návštevu u nás tešili :-).

   Pevne verím, že v predošlých riadkoch sa mi podarilo presvedčiť Vás, že dentálna hygiena je dôležitá naozaj pre každého a že vďaka nej si môžete Vaše zuby zachovať zdravé a krásne. A ako bonus, v našej ambulancii sa postaráme o to, aby bola pre Vás aj bezbolestná a aby ste si počas nej možno aj trošku oddýchli :-).